| وب سایت تخصصی نماز | آغاز شد این دفتر برای کسانی که میخواهند محبوب خدا شوند ....قربه الی الله .... برای محبوب شدن نزد خدا چند قدم بیشتر فاصله نداریم .... یاعلی « ارزنـــده تـرین گــوهر مصـود نـــماز است / زیبنــده تـرین هــدیه معبـود نـــماز است / ای دوست بگـو تـا همـه ی خـلق بداننـد / مقصود حق از خلقت موجود نـماز است. »
 
53 - تفسير حى على خيرالعمل
نويسنده : محبوب خدا
تاريخ : چهارشنبه 14 فروردین 1392 

از امام صادق عليه السلام درباره معنى حى على خيرالعمل سوال شد فرمودند: همانا عمل خير عبارت از نيكى و محبت نسبت به فاطمه و فرزندان اوست.

و در روايت ديگرى آمده است :  عمل خير عبارت از ولايت فاطمه و اولاد اوست.:: ادامه مطلب
52 - شريك عبادت پروردگار
نويسنده : محبوب خدا
تاريخ : چهارشنبه 14 فروردین 1392 

حضرت زهرا عليها السلام آنقدر به عبادت پروردگارش علاقه مند و وابسته است كه در شب اول زندگانى مشتركش با على عليه السلام او را به عبادت و نمازگزارى فرامى خواند و سه روز بعد از پيامبر از على عليه السلام مى پرسد كه فاطمه چگونه همسرى است، پاسخ مى دهد: نعم العون على طاعة الله؛ (38) او بسيار مددكار و يارى كننده به عبادت و طاعت خداوند است.:: ادامه مطلب
51 - تابش نور از چادر نماز زهرا سلام الله عليها
نويسنده : محبوب خدا
تاريخ : چهارشنبه 14 فروردین 1392 

اميرالمومنين عليه السلام از مرد يهودى مبلغى جو قرض گرفت، يهودى عرض كرد: بايد چيزى به رهن بگذارى . آن حضرت چادر نماز زهرا عليها السلام را به رهن گذاشت و جو را گرفت و از آن سوى يهودى چادر را به خانه برد و در اتاقى جاى داد، نيمه شب زن يهودى براى حاجتى بدان اتاق رفت و نورى ساطع ديد كه شعشعه آن نور، چشم را خيره مى كرد، دويد و شوهر را آگهى داد، مرد يهودى آمد و اين را ديد، خاندان خويش را دعوت كرد، هشتاد تن يهود گرد آمدند، چون بدان نور نظاره كردند و بدانستند از چادر حضرت فاطمه عليها السلام است، همگان اسلام آوردند و در بعضى روايات آمده كه نام يهودى زيد بود.:: ادامه مطلب
50 - دو ركعت نماز احياگر
نويسنده : محبوب خدا
تاريخ : چهارشنبه 14 فروردین 1392 

روايت است كه: روزى سيد انبياء صلّى الله عليه و آله در مسجد نشسته بودند كه جماعتى از بزرگان عرب و قريش خدمت آن بزرگوار شرفياب شدند و عرض كردند: اى افتخار عرب! ما را عروسى هست و دختر فلان را به پسر فلان مى دهيم و آن ها از اشرافند و با شما نسبتى دارند، استدعا مىكنيم كه فاطمه عليها السلام را در اين عروسى رخصت فرمايى كه مجلس ما را مزين فرمايد به قدوم خود.

حضرت رسول صلّى الله عليه و آله فرمودند: از فاطمه طاهره مىپرسم: اگر اراده كند خواهد آمد.

اين را فرمود و تشريف به خانه بردند و فرمودند: اى فاطمه و اى نور ديده من! اكابر عرب جمع شدند و عروسى دارند و به نزد من آمدند كه تو را به عروسى خود برند خواهى رفت يا نه ؟

فاطمه عليها السلضام زمانى سر در پيش افكند، بعد از آن سر برآورد و عرض كرد: اى پدر بزرگوار! ايشان كه مرا به عروسى خواسته اند مقصود آن ها استهزاء است نسبت به من؛ زيرا كه زنان قريش همه با لباس هاى فاخر و جواهر زينت كرده اند و با كمال حشمت و تنعم نشسته اند و مرا لباسى غير از چادرى و كهنه پيراهنى و كفشى كه چند جاى او را وصله زده ام چيز ديگر نيست و با اين حال رفتن به آن جا غير شماتت حاصلى ندارد.

چون رسول اكرم صلّى الله عليه و آله از فاطمه عليها السلام اين كلمات را شنيد، بسيار غمناك گرديد، در آن حال جبرئيل نازل شد و عرض كرد: يا رسول الله! حق تعالى سلام مى فرستد و مى فرمايد فاطمه را با لباسى كه دارد به عروسى بفرست كه ما را در اين حكمتى است.

رسول اكرم صلّى الله عليه و آله پيغام حق تعالى را به فاطمه رسانيد، پس آن مخدره شكر حق تعالى را به جا آورد و عرض كرد: صدقنا و آمنا هر چه امر و حكم الهى است عين لطف و مرحمت است.

سپس حضرت صديقه عليها السلام برخاست و با جامه هاى كهنه خود به عروسى تشريف برد، اما از جهت شماتت زنان قريش دلتنگ بود، فرشتگان هفت آسمان و زمين سرنياز به درگاه بى نياز نهادند، عرض كردند: باز خدايا! اين دختر پيغمبر آخرالزمان است كه او را از جمله پيغمبران برگزيدى، آيا او را دلشكسته مى نمايى ؟

خطاب از جانب رب الارباب به جبرييل شد كه دختر برگزيده ما را درياب و آن چه بايد به جهت او مهيا كن.

پس امين وحى به شتاب تمام به جنت فردوس شتافت و براى او جامه هاى بهشتى حاضر نمود و هنوز حضرت فاطمه عليها السلام هفت قدم از خانه بيرون ننهاده كه صد هزار حورى ماه لقاگرد وى حاضر شدند و جبرئيل سر تا پاى فاطمه طاهره را از سندس و استبرق بياراست و حوريان هر ساعت خاك قدم فاطمه را به ديده مى كشيدند، چون فاطمه اين لطف و حشمت حق تعالى را نسبت به خود ملاحظه كرد، به سجده شكر رفته و حق تعالى چندان از نور لطف خود روشنايى و تجلى به فاطمه عليها السلام نثار كرد كه شرح آن ممكن نيست.

پس فاطمه حمد و ثناى الهى مىكرد و مىرفت تا آن كه به خانه عروس رسيد، زنان قريش به انتظام مقدم شريف فاطمه عليها السلام بودند كه ناگاه روشنايى و نورى مشاهده كردند، چون برق كه عالم از آن روشن شد. مردم آن محله همگى متعجب شدند كه اين روشنايى چيست. ناگاه آواز از حوريان برآمد كه هر كه مى شنيد از خود بى خود مىشد و همه زنان از حسن صورت فاطمه عليها السلام متحير شدند و عروس را تنها گذاشتند و به استقبال ايشان شتافتند. فاطمه را ديدند كه صد هزار حور بهشتى با او خرامان مىآمدند و حوران عود و عنبر مىسوختند و از بوى خوش ايشان جمله زنان مدهوش شدند، همه به يك بار در قدم فاطمه افتادند و دست و پاى او را بوسيده و با تعظيم هر چه تمامتر او را به خانه آوردند.

چون آن سيده زنان قرار گرفت، حوريان گرد او صف زده بر روى هوا ايستادند، به نحوى كه پاى هيچ كدام بر زمين نبود، زنان عرب از مشاهده اين امر و عطرهاى بهشتى دم به دم مىافتادند و سجده مىكردند و عروس نيز از كرسى درافتاد و بى هوش گرديد و بعد از ساعتى در آن بى هوشى مرد، چون عروس را مرده يافتند همه فرياد واويلا برآوردند و به گريه و زارى نشستند و عروسى به عزا مبدل شد.

حضرت فاطمه عليها السلام از مشاهده آن حال بسيار دلتنگ گرديد، در آن حال برخاست تجديد وضو نمود و دو ركعت نماز به جاى آورد، بعد از آن سر به سجده نهاد و عرض كرد: ملكا! پادشاها! به عزت و جلال بى زوال تو و به حرمت شرف طاعت بندگان خالص تو و به بركت محمد و على كه برگزيدگان درگاه تواند كه اين عروس را زنده گردان!

هنوز حضرت فاطمه عليها السلام در مناجات بود كه عروس عطسه زد و از جا برخاست و به دست حضرت فاطمه عليها السلام افتاد و عرض كرد: السلام عليك يا بنت رسول الله! تو و پدر تو بر حقيد و خداى را كه شما پرستش مىكنيد بر حق است و كفارى كه راه بت پرستى را گرفته اند بر باطلند.

گويند: در آن روز هفتصد مرد از كسان عروس و غير ايشان به شرف اسلام مشرف شدند و اين مطلب در تمام شهر منتشر گرديد. پس فاطمه زهرا عليها السلام مراجعت نمود به خانه و شرح آن واقعه را براى پدر بزرگوار خود بيان نمود. رسول خدا صلّى الله عليه و آله سجده شكر به جا آوردند، سپس فرمودند: اى نور ديده! از آن چه گفتى من هزاران بيشتر و بهتر از حق تعالى اميد دارم.:: ادامه مطلب
49 - طالب رضاى حق
نويسنده : محبوب خدا
تاريخ : چهارشنبه 14 فروردین 1392 

آدم عليه السلام از حضرت احديت تمناى منزلت و مكانت اوليه مى كرد و از پروردگار خود تمناى بهشت مىنمود، ولى فاطمه زهراء عليها السلام پيوسته رضاى خداى خود را مى خواست. عباد مكرمون لا يسبقونه بالقول. (37):: ادامه مطلب
48 - برترى بر ابراهيم (ع)
نويسنده : محبوب خدا
تاريخ : چهارشنبه 14 فروردین 1392 

حضرت ابراهيم عليه السلام را خداوند به شكر ياد فرمود، فاطمه زهرا عليها السلام را به ذكر ياد فرمود: الذين يذكرون الله قياما و قعودا. (36):: ادامه مطلب
47 - افضليت بر آدم (ع)
نويسنده : محبوب خدا
تاريخ : چهارشنبه 14 فروردین 1392 

آدم عليه السلام به واسطه خوردن گندم از بهشت بيرون آمد، فاطمه زهرا عليها السلام از ايثار قرص نان تمام جنات ثمانيه را متصرف گرديد و سوره هل اتى در شاءن ايشان نازل گرديد. (35):: ادامه مطلب
 

 


 
» تعداد مطالب : 2884
» کل نظرات : 135
» بازديد کل : 2422382
» تاريخ ايجاد وبلاگ :
شنبه 30 دی 1391 
» آخرين بروز رساني :
سه شنبه 19 دی 1396